Integracyjny karnawał Wspólnoty Żyrardowa

Dodano 27 lutego, 2014   

W niedzielne przedpołudnie Stowarzyszenie „Wspólnota Żyrardowa” zorganizowało karnawałową zabawę choinkową dla dzieci w Młodzieżowym Domu Kultury. Zaproszenie od św. Mikołaja zostało przyjęte przez dzieci Domu Dziennego Pobytu Dzieci Niepełnosprawnych, Środowiskowego Domu Samopomocy, Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego oraz gości zaproszonych.

Głównymi organizatorami i animatorami licznych konkursów oraz wspólnych zabaw byli: Beata Marzęda – Przybysz, Sławomir Nalej oraz harcerze z Komendy Hufca w Żyrardowie.

Dużym zainteresowaniem wśród uczestników cieszyły się konkursy z nagrodami. W beztroskiej i ożywionej zabawie szybko mijał czas, a uśmiech i radość nie opuszczały uczestników spotkania. Często słychać było wspólne zawołanie –Tak się bawi, Tak się bawi – WSPÓLNOTA. Prawdziwymi przebojami zabawy była Bałkanica zespołu PIERSI oraz My Słowianie Donatana i Cleo. Konkurs tańca na gazecie czy też z balonami, to przykłady godne naśladowania. Finałem i kwintesencją zabawy było wręczenie osobiście przez św. Mikołaja paczek ze słodyczami dla każdego uczestnika zabawy.

Osobno należą się podziękowania dla osób zaangażowanych w organizację imprezy, do których należeli: Krystyna Lenarczyk, Hanna Kowalkowska, Danuta Litewnicka, Bożena Żmijewska, Hanna Błażejczyk, Ludwik Kuciński, Janusz Klepacz, Maciej Dukaczewski, Andrzej Liszewski.

Prezes Stowarzyszenia – Mieczysław Gabrylewicz

^ Powrót na górę