I Subregionalna Konferencja Senioralna – Mszczonów

Dodano 27 czerwca, 2019   

25 czerwca 2019 uczestniczyliśmy w I Subregionalnej Konferencji Senioralnej pt. „W poszukiwaniu aktywnego i godnego modelu starzenia się”; Mszczonów Hotel Panorama.
Organizatorami Konferencji był Mariański Ruch Inicjatyw Ekonomiczno-Społecznych oraz Kuźnia Inicjatyw ” Wiskitki.org„. Patronat Honorowy nad Konferencją objął Rzecznik Praw Obywatelskich oraz Marszałek Województwa Mazowieckiego.
Wśród prelegentów była prof. Barbara Szatur-Jaworska – współprzewodnicząca Komisji Ekspertów d/s Osób Starszych przy Rzeczniku Praw Obywatelskich ,która przedstawiła jak powinien wyglądać lokalny system wsparcia osób starszych oraz Piotr Lejzerowicz z Mazowieckiego centrum Polityki Społecznej przedstawiając prelekcję na temat Jak wspierać osoby starsze – dobre praktyki polityki senioralnej na przykładzie działań Mazowieckiego Urzędu Marszałkowskiego.
A na zakończenie odbyło się w Chacie Góralskiej Subregionalne Spotkanie Seniorów przy grillu i muzyce na żywo.
To było kolejne owocne i przyjemne spotkanie z seniorami z partnerstwa Sieci Inicjatyw Senioralnych z powiatu żyrardowskiego ,seniorami z Sochaczewa i Grójca oraz z przedstawicielami samorządów z powiatu żyrardowskiego.

Prezes Zarządu

Krystyna Lenarczyk

[ngg src=”galleries” ids=”112″ display=”basic_thumbnail”]
^ Powrót na górę