Dni Seniora w Żyrardowie

Dodano 06 października, 2022   

W dniach 29 i 30 września oraz 1 października 2022 r. w Żyrardowie po raz pierwszy odbyły się z inicjatywy Prezydenta Lucjana Chrzanowskiego oraz Rady Seniorów, Żyrardowskie dni Seniora. Symboliczny klucz do Miasta Żyrardowa na trzy dni przejęli żyrardowscy seniorzy. Po raz pierwszy odbyła się bezpośrednia  prezydencko-ekspercka debata z seniorami na temat potrzeb seniorów.

W programie trzydniowej imprezy znalazły się zarówno zajęcia sportowe, jak i warsztaty tematyczne organizowane w siedzibie Centrum Usług Wspólnych czy Klubie Seniora „Siwy Dym”.

Dzisiaj, na podsumowanie pierwszej historycznej edycji ŻDS, w Resursie odbyły się Targi Seniora i konferencja senioralna. Prezydent Lucjan Krzysztof Chrzanowski wraz z Krystyną Lenarczyk Przewodniczącą Rady Seniorów wręczyli statuetki przedstawicielom instytucji, które otrzymały Certyfikat Miejsca Przyjaznego Seniorom. Wśród wyróżnionych znaleźli się : Osiedlowy Dom Kultury przy ul. Wittenberga, Przestrzeń Seniora i Dom Pomocy Społecznej mieszczący się przy ul. Limanowskiego 32b.

W dyskusji o potrzebach i działaniach ukierunkowanych na wsparcie osób starszych uczestniczyli m.in. Zastępca Prezydenta Adam Lemiesz, Przewodnicząca Rady Seniorów Krystyna Lenarczyk  , Jakub Kamiński z Centrum Usług Społecznych w Żyrardowie i Martyna Studzińska z Fundacji „Zaczyn”. W wydarzeniach uczestniczyli min. seniorzy – członkowie stowarzyszenia „Wspólnota Żyrardowa” ; Stowarzyszenia Seniorów „Żyrardowianka” i Klubu Seniora „Siwy Dym”.

Wydarzenie patronatem objęli Prezydent Miasta Żyrardowa Lucjan Krzysztof Chrzanowski oraz Rada Seniorów Miasta Żyrardowa.

ŻDS współfinansowane jest ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.


Prezes Zarządu

Krystyna Lenarczyk

mob.608 096 027

[ngg src=”galleries” ids=”161″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0″]
^ Powrót na górę