ZAPROSZENIE NA WARSZTATY Z DECUPAGE

Dodano 10 maja, 2015   

Decoupage to technika zdobienia wszelkich powierzchni za pomocą przyklejanych papierowych wzorów, które następnie są malowane i wygładzane. Zdobienie nadaje niepowtarzalny wygląd nawet najzwyklejszym przedmiotom.
Jeżeli kusi cię, żeby wypróbować tę metodę a mieszkasz w Żyrardowie i jesteś w wieku 50+ , zapraszamy Cię na warsztaty 12 czerwca 2015 r. w godz. 10.00 – 16.00
Warsztaty organizują wolontariusze ze Stowarzyszenia Wspólnota Żyrardowa wspólnie z wolontariuszami z Fundacji Bankowej im. L. Kronenberga w Warszawie. (Citi Handlowy).

Tytuł projektu „Senior wciąż aktywny i wartościowy”

Warsztaty są bezpłatne, a uczestnicy otrzymają materiały do decupage oraz posiłek podczas warsztatów. Liczba miejsc ograniczona.

Zapisów i informacji udziela : Krystyna Lenarczyk tel. 608096027
lub e-mail: wspolnotazyrardowa@gmail.com ; lub wiadomość na fb.

​Jednocześnie należałoby ​wpisać pod aktualnymi projektami ​Senior wciąż aktywny i wartościowy​.
​Projekt  skierowany jest do seniorów w wieku 50+ zamieszkałych ​w Żyrardowie. Większość osób do których projekt jest skierowany to osoby wywodzące się z jednego z naszych projektów p.t. Akademia Aktywny Żyrardowianin. Grupa przyjęła nazwę Seniorzy dla Zdrowia . Grupa seniorów próbuje aktywizować się przy wsparciu naszego Stowarzyszenia.
Projekt realizowany jest w ramach X edycji Światowego Dnia Citi dla Społeczności. Jest to coroczna, globalna inicjatywa realizowana przez wolontariuszy Citi.
Program Wolontariatu Pracowniczego w Citi jest jedną z największych i najstarszych tego typu inicjatyw w Polsce. Już od 10 lat, poprzez program wolontariatu, Bank inspiruje swoich pracowników do dzielenia się wiedzą, doświadczeniem i umiejętnościami przy realizacji różnorodnych przedsięwzięć społecznych.
Szacunkowa liczba odbiorców – 35 osób.

Cel projektu:

Zrealizowanie potrzeb grupy seniorów:

– potrzeby satysfakcji życiowej poprzez rozwijanie pasji na które wcześniej nie mieli czasu (zajęcia zawodowe, rodzinne–wychowywanie dzieci i wnuków),

– potrzeba integracji z osobami spoza rodziny, otwarcie na innych, wyjście z domu,

– doświadczenie nowych wrażeń,

– wzmocnienie poczucia zadowolenia i spełnienia,

– nauka nowych a zarazem pożytecznych umiejętności,

– aktywne i pożyteczne zagospodarowanie czasu wolnego,

– integracja ze społeczeństwem,

– umożliwienie osobom starszym budowania pozytywnego obrazu samego siebie.

Opis zadań planowanych dla wolontariuszy.

Kluczowym planowanym wydarzeniem jest zorganizowanie warsztatów z decoupagu (zdobienie  szkatułek, wazoników, malowanie butelek, pojemników, doniczek), a następnie wystawy wykonanych prac oraz konkursu na najładniejszą pracę. Warsztaty zostaną poprzedzone krótkim wykładem na temat technik decoupagu i będą prowadzone przez 2 osoby–terapeutów zajęciowych. W zadaniach niezbędna jest pomoc wolontariuszy: pomoc w uzyskaniu materiału stanowiącego podstawę do nauki dekorowania; pomoc w zorganizowaniu poczęstunku i napoi: pomoc zorganizowaniu wystawy i konkursu; opracowanie metodologii wyboru najlepszych prac. Ponadto wolontariusze odgrywają bardzo dużą rolę w spotkaniach międzypokoleniowych, gdyż będą pomagali uczestnikom w wykonywaniu prac i stworzą atmosferę i pomogą w rozwijaniu twórczego rozwiązywania problemów.
Liderem wolontariuszy i projektu z ramienia Fundacji Citi Banku Handlowego jest Agnieszka Witkowska. Liderem wolontariuszy i projektu z ramienia Stowarzyszenia Wspólnota Żyrardowa jest Krystyna Lenarczyk.

Miejsce warsztatów (realizacji projektu) – Żyrardów, Centrum Kultury

Data realizacji projektu – warsztatów  12 czerwca 2015 r.

​W ramach projektu uczestnicy otrzymają:​
1. zestawy startowe do decupage
2. ciepły posiłek
3. napoje podczas warsztatów

Dodatkowo zostaną zakupione:
1. antyramy do zdjęć z warsztatów
2. pomoce dydaktyczne – książki o technikach decupage

Krystyna Lenarczyk

mob. 608 096 027

^ Powrót na górę