Wycieczka i zabawa karnawałowa dla dzieci

Dodano 05 marca, 2013   

W tegorocznym karnawale Stowarzyszenie „Wspólnota Żyrardowa” postanowiło zorganizować wycieczkę dla dzieci do Wierzbowego Ranczo w Budach Michałowskich.

W eskapadzie wzięły udział dzieci z Dziennego Pobytu Dzieci Niepełnosprawnych, Świetlicy Profilaktyczno – Wychowawczej oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego a także przyjaciół Stowarzyszenia.

Pobyt w ośrodku to radość z wspólnej zabawy i udział w konkursach z nagrodami. Dzieci zostały powitane przez Św. Mikołaja. Głównymi animatorami imprezy byli Agnieszka Kotwińska i Sławomir Nalej. Dużą atrakcją dla dzieci było samodzielne pieczenie w kominku kiełbasek oraz przygotowywanie gorącej czekolady, które zostały spożywane z dużym apetytem. W beztroskiej i ożywionej zabawie szybko mijał czas, a uśmiech i radość nie opuszczały uczestników spotkania.

Prawdziwym wielkim finałem i kwintesencją zabawy było wręczenie osobiście przez św. Mikołaja paczek ze słodyczami dla każdego uczestnika, uwiecznione fotografią,

Dużą pomoc w możliwości realizacji zabawy wykazali sponsorzy – panowie Maciej Dukaczewski i Krzysztof Rdest, którym należą się wielkie podziękowania.

W organizacji zabawy i opiece nad dziećmi udział brali również członkowie Stowarzyszenia w osobach Krystyny Lenarczyk, Danuty Litewnickiej, Hanny Kowalkowskiej, Bożeny Żmijewskiej, Bogdana Zielińskiego, Zbigniewa Nowickiego i Mieczysława Gabrylewicza.

Pobyt w Wierzbowym Ranczo przyniósł wiele korzyści dla wszystkich. Możliwość odpoczynku w śnieżnych plenerach i gustownych komnatach pozostanie w pamięci dzieci, ich rodziców i opiekunów.

^ Powrót na górę