Wieczór Wigilijny AD 2012

Dodano 21 grudnia, 2012   

W pięknych salach Resursy w grudniowy wieczór spotkali się członkowie i sympatycy Stowarzyszenia „Wspólnota Żyrardowa”, Oddziału Miejskiego NSZZ „Solidarność” oraz uczestnicy programu z grantu szwajcarskiego promującego aktywność obywatelską w naszym mieście pod nazwą „Akademia Aktywny Żyrardowianin”.

Mieczysław Gabrylewicz – prezes Stowarzyszenia – rozpoczął wieczór od powitania dostojnych i miłych gości oraz przypomnienia najważniejszych wydarzeń minionego roku z działalności Stowarzyszenia. Pani Krystyna Lenarczyk – koordynator Projektu Akademia Aktywny Żyrardowianin – przedstawiła dotychczasowe sukcesy i efekty z realizacji I etapu Akademii. Uczestnicy Wieczoru poznali również zarys i założenia przyszłorocznej działalności wśród środowiska młodzieży szkolnej w 2013 r.

Bogdan Zieliński – przewodniczący Oddziału Miejskiego NSZZ „S” i Rady Miasta Żyrardowa – podziękował gościom za wspólny Wieczór Wigilijny oraz złożył wszystkim życzenia z okazji Świat Bożego Narodzenia oraz Nowego 2013 Roku.

Spośród gości życzenia i podziękowania za współpracę złożył również starosta Powiatu Żyrardowskiego – Wojciech Szustakiewicz.

W trakcie Wieczoru nie mogło zabraknąć wspólnej modlitwy oraz pobłogosławienia świątecznego opłatka przez księdza proboszcza Witolda Jaworskiego. Wspólne życzenia oraz wspólne przełamanie się opłatkiem przez uczestników spotkania to najważniejszy i najmilszy akcent Wieczoru Wigilijnego.

Oczywiście, jak co roku, prezes Stowarzyszenia zbierał wśród przyjaciół datki na integracyjna zabawę noworoczną dla dzieci. Hojność i łaskawość była godna szczytnego celu i z całą pewnością najwięcej skorzystają z tego nasze dzieci.

Wszystkim przybyłym gościom i przyjaciołom dziękujemy za wspólny rodzinny Wieczór Wigilijny.

^ Powrót na górę