Karnawałowy Bal Kostiumowy

Dodano 07 lutego, 2017   

W dniu 4 lutego 2017 r. (sobota) już po raz kolejny Stowarzyszenie „Wspólnota Żyrardowa” zorganizowało dla dzieci zabawę z Mikołajem. Tym razem był to Karnawałowy Bal Kostiumowy, który miał miejsce w Młodzieżowym Domu Kultury w Żyrardowie. Dzieci z zaciekawieniem obejrzały przygotowany przez „Teatr Pinokio” pod kierownictwem Pani Hanny Fibich i Grażyny Beliniak – spektakl pt. „Kot w Butach”. Później dzieci bawiły się przy muzyce, której oprawę zabezpieczył Sławomir Nalej. Animatorkami zabawy, osobami pozytywnie zakręconymi, były: Beata Marzęda-Przybysz oraz druhna Natalia. Dzieci ,jak na bal karnawałowy przystało wystąpiły w różnych przepięknych strojach. Wśród wielu zabaw i konkursów był wybór najpiękniejszych strojów karnawałowych, konkurs na najładniej tańczących czy najsprytniejszych (konkurs z krzesłami). Zwycięzcy zostali nagrodzeni drobnymi upominkami. Dla wszystkich uczestników zabawy został przygotowany słodki poczęstunek. Na zakończenie z dalekiej drogi i z  małym opóźnieniem, wszak to już luty, przybył Mikołaj. Dzieci otrzymały prezenty w postaci paczek ze słodyczami. Zabawa została sfinansowana ze składek członków Stowarzyszenia a nie odbyła by się gdyby nie  zaangażowanie kolegów i koleżanek ze Stowarzyszenia „Wspólnota Żyrardowa”.

Pewnie nie wszyscy, którzy mieli swój udział w przygotowaniach byli widoczni dlatego chciałabym im jeszcze raz serdecznie podziękować: Mieczysław Gabrylewicz, Maciek i Ula Dukaczewscy, Bogdan Zieliński, Hania i Waldek Kowalkowscy, Bożena Jankiewicz, Danusia Litewnicka, Wiesia i Tadek Adamiakowie, Agnieszka Witkowska, Ola Szczepaniak i Ludwik Kuciński. I podziękowania dla Bożeny Liszewskiej za bezpłatne udostępnienie sali koncertowej w Młodzieżowym Domu Kultury, Sławkowi Nalejowi za oprawę muzyczną zabawy, Beacie Marzędzie-Przybysz,  na którą zawsze mogę liczyć, druhnie Natalii, Pani Hani Fibich i aktorom  Teatru Pinokio. Dziękuję również za przyjęcie zaproszenia  żyrardowskim  mediom: Telewizji TJN oraz Panu Tadeuszowi Sułkowi z „Życia Żyrardowa” oraz Dorocie Rdest z „Głosu Żyrardowa i okolic”.

Najbardziej jednak dziękuję dzieciom i ich rodzicom, za przyjęcie zaproszenia na zabawę tak liczny udział i wspaniałą zabawę. Takie chwile nadają sens naszej społecznej pracy na rzecz społeczności lokalnej.

Krystyna Lenarczyk

Prezes Stowarzyszenia

” Wspólnota Żyrardowa”

^ Powrót na górę